Jak leczyć hemoroidy

Na pytanie jak leczyć hemoroidy odpowiada sobie coraz więcej polaków. Osoby u których występują objawy występowania choroby hemoroidalnej bardzo często leczą się na własną rękę albowiem, choroba jest na tyle wstydliwa, że nie chcą wybrać się do lekarza. W rzeczywistości okazuje się jednak, że badanie nie dość, że nie jest bolesne to trwa także bardzo krótko. W zależności od nasilenia objawów lekarz może zlecić różne leczenie. Pierwszym rodzajem leczenia hemoroidów jest leczenie objawowe, które polega na zmniejszeniu objawów przy pomocy maści bądź też czopków. Bardzo korzystny rezultat w pierwszej fazie tej choroby daje stosowanie środków ściągających, a mianowicie garbników.

Leki na hemoroidy

Inną grupą leków stosowanych w leczeniu objawowym są leki przeciwzakrzepowe, które występują w postaci czopków. W celu uszczelnienia naszyć znajdujących się w okolicy odbytu stosuje się również wyciąg z kasztanowca. W przypadku gdy tego typu leczenie nie daje żadnych efektów, lekarz może zlecić leczenie doustne. Wykorzystanie środków doustnych ma na celu poprawę ogólnego stanu naczyń krwionośnych, stąd też w tym przypadku stosuje się leki, jakie uszczelniają naczynia krwionośne. Na tym etapie leczenia stosuje się również środki przeczyszczające, trzeba jednak wystrzegać się środków, które w silny sposób działają, gdyż mogą one spowodować rozregulowanie pracy jelit.

Leczenie doustne

W leczeniu doustnym wykorzystywane są również takie środki jak parafina płynna, laktuloza oraz preparaty błonnikowe. Ostatnim sposobem leczenia hemoroidów jest leczenie operacyjne, które stosowane jest w przypadku, gdy problem nie został całkowicie usunięty po zastosowaniu innych metod leczenia.

Leczenie operacyjne

Najbardziej skuteczną i najczęściej stosowaną metodą w tego typu leczeniu jest zablokowanie naczyń, które doprowadzają do guzków krew przy wykorzystaniu różnego rodzaju metod. Naczynia krwionośne można zarówno poddać fotokoagulacji jak i wymrażaniu, dzięki czemu problem mija szybko. Metody te stosowane są ze względu na mała bolesność w trakcie zabiegu oraz mały koszt. Po leczeniu operacyjnym trzeba jednak w dalszym ciągu zwracać uwagę na dietę oraz prowadzony tryb życia, gdyż w przeciwnym wypadku dolegliwość powróci.